| Fjordneddey a întrebat:

Cum se sterge un program, joc etc... definitiv din memorie? Unde trebuie sa intru? (Folosesc Windows 10)

Răspuns Câştigător
| StoicAnalysis a răspuns:

Dai la setari -> installed programs -> dezinstalezi ceea ce vrei tu sa stergi -> apoi cauti in folderele : %temp%, %appdata%( astea doua cu procente la inceput si final, trebuiesc tastate in run(tasta cu windows+R), documents si in (chappy sau (dhappy. Si ce gasesti in folderele astea ceva ce tu ai dezinstalat dar mai vezi ramase fisiere sau documente, le stergi. Apoi mergi la recycle bin, dai click dreapta si dai empty bin.

In punctul asta nu ar trebui sa mai ai nimic in calculator legat de acel program sau joc.

4 răspunsuri:
| NLS a răspuns:

Îl poți dezinstala din Control Panel, sau din Settings - Apps -
Apps and Features, dar vor rămâne în urma anumite fișiere ascunse, pe care nu le vezi în %temp% sau %appdata%.
Cel mai indicat e sa folosești Revo Uninstaller, are o versiune gratuita.

| ReddY25 a răspuns:

Eu intru în Control Panel

| Buzi213 a răspuns:

Clasic, exact cum a spus StoicAnalysis sau mai poti utiliza un program ce se numeste revo uninstaller, e gratuit, il gasesti simplu cu un search pe google iar el sterge absolut tot ce tine de acel program, inclusiv fisiere cache si altele

| melimili a răspuns:

Cata complicatie!
Foloseste Revo. Dezinstaleaza tot, nu lasa fisiere reziduale pe care le-ai putea scapa la cautare manuala.