| pastru009 a întrebat:

Cum se utilizeaza programul Fraps?

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Acest program este numai sa filmezi jocurile care le joci!
Deci functioneaza numai in jocuri!
Faci asa : Dublu clic ca sa deschizi programul, clic pe : Movies si iti apare asa:Folder to save movies - Change / View
-aici poti modifica unde sa salvezi videoul facut dand clic pe change si alegi...
Apoi : Video Capture Hotkey - aici modifici cu ce buton de la tastatura pornesti/opresti inregistrarea jocului!
-La fps -alege cel mai mic sa nu ocupe mult spatiu in pc sau alege cel mai mare dar 10 minute de joc ocupa aproximativ 10 GB!
Si acum ca sa inregistrezi jocul, lasi programul deschis, eventual il bagi in taskbar dar NU-L inchizi, apoi pornesti jocul iar cand vrei sa incepi inregistrarea apesi pe butonul care l-ai ales la : Video capture hotkey, ex. F1!
Bafta!