| Mihai7u7u7 a întrebat:

Cum știu dacă placa video are loc în carcasă. Adica m-am uitat la dimensiunile carcasei și placii și corespund doar că nu știu ce înseamnă la carcasă gen scrie că poate maxim 280.Lungime video GPU.
Ce înseamnă.

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu, ci unde este slotul in carcasa pc-ului, acolo trebuie sa ai spatiu, in jurul slotului, 28cm!

3 răspunsuri:
| lpavel a răspuns:

280 inseamna 280 milimetri adica 28 cm! Daca ai atat loc e bine! Bafta!

| Mihai7u7u7 explică (pentru lpavel):

La carcasă trebuie să mă uit cat are lățimea?

| Mihai7u7u7 explică (pentru Mihai7u7u7):

Casa știu dacă incape placa video

| lpavel a răspuns (pentru Mihai7u7u7):

Nu, ci unde este slotul in carcasa pc-ului, acolo trebuie sa ai spatiu, in jurul slotului, 28cm!