| VaGaVoNtuL a întrebat:

Cump pot scapa de asta nu stiu ce am instalat si cand descid calculatoru imaginea pe care o aveam pe calculator se face neagra da alea My COmputer apar si in stanga jos apare :

You may be a victim of software conterfeiting.

The copy of windows did not pass genuine windows
validation.

Si stanga in colt : ask for genuine Mocrosoft sofware

Cum pot scapa de el in afara sa reinstalez windowsul?

Răspuns Câştigător
| CosteaVlad a răspuns:

Progrămelul ăsta te rezolvă: http://www.softpedia.com/progDownload/RemoveWGA-Download-42782.html

3 răspunsuri:
| CosteaVlad a răspuns:

Robert, acel program face exact același lucru ca în acel video, numai că o face AUTOMAT. Altfel spus face toată acea treabă în locul tău, fără să mai fie nevoie să te complici tu să intrii în registry și mai știu eu pe unde ca să faci modificări... de-aia se numește „executabil", pentru că are programat să execute o anumită operațiune. Și crede-mă că acel progrămel l-am folosit și eu de nenumărate ori după ce mi-am reinstalat windows-ul, și funcționează perfect. Așadar n-am venit cu soluții pentru rezolvarea acestei probleme în necunoștință de cauză.winking

| Robert a răspuns:

Nu baga toate porcarile.Acel program nu are nici-o treaba cu windowsul. Uite-te aici pe youtube cum il scoti http://www.youtube.com/watch?v=OtH9UAgxPo8

| VaGaVoNtuL explică:

Mzz foarte mult