| ReignForest a întrebat:

Dacă actualizez telefonul la Android 14, o să pierd tot ce am pe el? Adică aplicatiile se sterg?

5 răspunsuri:
| carevaescu a răspuns:

În mod normal nu ar trebui să se șteargă nimic, nici aplicații nici fișiere. Asta dacă faci update ul direct din meniul telefonului.

Dacă instalezi un rom customizat, pe care l ai găsit pe net și l ai descărcat, atunci da totul se va șterge.

| Hyperion7 a răspuns:

Nu,dar e mai bine sa ai backup făcut pentru a nu fi printre cei nefericiți care au întâmpinat probleme in timpul update-ului și și-au pierdut și datele
Dar de cele mai multe ori nu se șterg datele.

| carevaescu a răspuns:

În orice caz atunci când apeși pe update citește cu atenție ce spune în acele ferestre. În caz de ștergere completă va scrie clar că asta se va întâmpla și va cere să confirmi continuarea procesului de actualizare.

| darrio2007 a răspuns:

Nu spui ce telefon ai, daca suporta android 14.

| ReddY25 a răspuns:

Nu ar trebui