| anonim_4396 a întrebat:

Daca am antivirus Avast si dau Scan Computer nu mi se sterge nimic din calculator, nu?

Răspuns Câştigător
| DooM a răspuns:

Va pune in carantina fisierele pe care le detecteaza el ca fiind virusate.

4 răspunsuri:
| Sarah15is a răspuns:

Si eu am acelasi antivirus si el scaneaza direct cand descarci ceva si daca detecteaza fisiere sau site-uri periculoase le blocheaza. Daca vrei sa scanezi calculatorul nu se va intampla nimic. Sper ca te-am ajutat!

| AlinIntreaba2Raspund a răspuns:

Nu, nu sterge. Doar ti-l verifica de virusi. Daca gaseste ceva, iti spune, iti arata locatia si apoi te intreaba ce vrei sa faca: sa puna in carantina, sa stearga sau sa nu faca nimic

| Dyanna13 a răspuns:

Nu, decat cu acordul tau, daca e vreo fila/joc/poza etc virusata.

| stonul a răspuns:

Nu sterge nimic.Dar daca are virusis te va intreba daca vrei sa elimini fisierul respectiv parca.