| anonim_4396 a întrebat:

Daca am facut o pagina web (html) si browserul pe care il folosesc e Opera, imi trebuie la scoala unde am Internet Explorer ...va merge si acolo?

Răspuns Câştigător
| Constantin_Mircea_1988 a răspuns:

Teoretic da. Daca ai facut pentru fisierul html si foaie de stic css in care ai bagat pentru pentru html si colturi rounjite, umbre..nu uita sa specifi -o- -webkit -moz.

2 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

De mers va merge, dar dupa cum se stie internet explorer ul este destul de dificil cand vine vorba de css e posibil ca multe elemente din pagina sa nu fie afisate asa cum vrei tu.

de ce nu il testezi acasa pe internet explorer sa vezi cum merge sau de ce nu instalezi opera la scoala si gata?

| horia2012 a răspuns:

Da, va merge. Toate browserele sunt
facute sa deschida toate formatele de
pagini web. Sa nu uiti sa copii toate fisierele cand le iei cu tine.