| pantera2011 a întrebat:

Daca doresc la hi5 pe pagina de profil sa am poza cu mine ca si aspect cum fac? explicatii pas cu pas si

5 răspunsuri:
| Merisorr a răspuns:

Dai la,, modifica aspectul'' si chiar in dreapta scrie,, Creează un aspect pentru profil »'' dai acolo. Apoi ii dai nume creatiei tale... si chiar in prima rubrica alegi o poza, apoi pui o culoare si faci tot ceti mai scrie pe acolo apoi dai pe examinare, daca iti place il salvezi daca nu creezi altul big grin Daca mai ai intrebari trimite un mesaj ca o sa iti expilic mai pe indelete happy!

| KimY a răspuns:

Te duci pe hi5 la poza care iti place si dai acolo sus la poza si scrie cam asa:afiseaza link pentru hi5(poza) si copiezi codul ala de HTLM apoi te duci acolo unde vrei sa pui poza si dai paste! fundita!? big grin

| KimY a răspuns:

Imi dai si mie pe privat hi5 taw? big grin

| llllllllllll a răspuns:

Pai, mai intai intri pe pagina ta de hi5:
Pasul 1 : sub poza ta [din stanga sus], observi ca mai jos scrie : Fotografii
Prieteni
Grupuri
Carnet
Cum vede altcineva?
Editare profil
Modifica aspectul
Eliminare aspect

E, tu dai la " Modifica aspectul"
Pasul 2 : Observi, ca undeva in dreapta sus, sub bara de cautare, scrie "Creaaza un aspect penrtu profil", dai click acolo.
Pasul 3 : ti-au aparut 3 casute. Nu trebuiesc toate completate, este de ajuns doar " Pagina globala ". Scri numele apectului pe care il faci. [ orice, nu conteaza ] apoi iti pui poza dorita, dand click pe "Rasfoire". Insa, ai grija ca poza resprectiva trebuie sa aiba o dimensiune pana in 250 kb. Dupa ce pui poza, iti apare o sageata intr-o casuta, langa "Rasfoire " Verifica-ti poza acolo, si daca este buna iti apare un "vazut" daca nu e buna iti apare " x "
Pasul 4 : Mai jos, pui o culoare de fundal. Culorile sa fie puse in engleza [ ex : white, pink, brown, etc ] pozitia, de obicei "Mijloc" si daca vrei sa defileze [ sa se miste odata cu scrisu ] bifezi "defilare " daca vrei sa fie fixata poza [ sa se miste doar scrisu ] bifezi " Fixat " [de obicei asta de pune]
Pasul 5 : Anteturi text : Font antet, iti alegi tu
Culoarea textului : care o doresti [ o scrii in engleza ]
Culoarea linkurilor: care o doresti [ o scrii in engleza ]
Pasul 6 : observi ca scrie mai jos " Examinare" [daca vrei sa vezi aspectul ], si "Salvare " Pentru a salva aspectul. Dai salvare, si asta a fost tot.
Sper sa reusesti!
te pupkiss

| alexutza4you a răspuns:

Pai dupa ce intri pe pagina ta "my profile " si sub photos scrapbook acolo sub poza ta de album crie mai mic "change my skin" apesi acolo bun acum deasupra fundalelor o sa fie search skins in fata lui dar in capatul din dreapta o sa fie skins i mad make a profile skin dai acolo si completezi ce e de completat success