| anonim_4396 a întrebat:

Dacă este o până de curent într-o zonă a orașului, dar la o casa din aceași zona exista camere de supraveghere, camerele funcționează dacă curentul este luat?

Răspuns Câştigător
| Simpatic a răspuns:

Nu vor functiona, pentru ca sunt alimentate la curent.
Vor functiona doar daca au baterie proprie sau daca se foloseste un UPS, dar pe o perioada scurta, UPS-ul nu duce ore intregi o "sarcina"mare.
Mai exista de asemenea inca o varianta cea a generatorului!
Deci daca sunt conectate doar la reteaua electrica, se vor inchide cand curentul pica, daca se folosesc alte surse de curent ele pot filma in continuare.

8 răspunsuri:
| Konstantinos99 a răspuns:

Da,daca exista generator propriu, montat de proprietar, in caz contrar imposibil.Dar in general daca este o casa importanta este pazita si de un serviciu de paza platit, iar la intreruperea curentului agentii patruleaza in zona si pot si intra in curte daca considera ca este ceva suspect.

| Frank51 a răspuns:

Da, dacă există o soluție de backup de energie.

Bula
| Bula a răspuns:

Un sistem de supraveghere bine facut trebuie sa functioneze si in caz de pana de curent pe retea!

| StratulatVictoeEugen a răspuns:

Da. Functioneaza pe acumulatoare. Vrei sa dai o spargere?

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Da, daca sunt alimentate printr-un UPS.

| relian a răspuns:

Nu vor functiona, nu au cu ce.

suntserios
| suntserios a răspuns:

Depinde de unde sunt alimentate

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu.