| Setryy a întrebat:

Daca eu am la calculator memorii crucial trebuie sa imi iau neaparat daca vreau un upgrade tot de la crucial sau pot lua de la alti producatori?

Răspuns Câştigător
| Al3x998 a răspuns:

Poti lua de la alti producatori, nu e nici o problema, dar de preferat aceeasi frecventa.

1 răspuns:
| marian37 a răspuns:

Daca nu vrei sa dai banii degeaba ar trebui sa ai memorii cu aceeasi frecventa, aceeasi latenţă si, de preferat, acelasi producator. Verifica si site-ul producatorului placii de baza pentru a vedea posibile incompatibilitati.