| Vladutz01 a întrebat:

Daca iau ipad mini din america el vine cu incarcator de america dar pot pune un adaptor la acel incarcator sau trebuie cumparat altul... FUNDa

Răspuns Câştigător
| alexmircescu13 a răspuns:

Bineinteles ca poti folosi un adaptor, uite un exemplu http://ramnicuvalcea.olx.ro/......-178369025

| Vladutz01 explică (pentru alexmircescu13):

AM mai pus aceasta intrebare si un utilizator mai spus ca daca pun adaptor se va arde produsul este adevarat...

6 răspunsuri:
| alexmircescu13 a răspuns:

Alimentatorul original functioneaza cu tensiune de intrare 110/240v din cate stiu eu. Asadar daca il bagi intr-o priza cu 220v, iti scoate in capatul celalalt 5v cat are nevoie I-PADul. Daca te descurci in engleza citeste si aici https://discussions.apple.com/thread/2738471?start=0&tstart=0 Succes!

| Vladutz01 explică (pentru alexmircescu13):

AM citit merge multumesc mult de raspuns!

| darrio2007 a răspuns:

De ce nu il cumperi de aici? Cu transport te costa mai mult.Normal ar trebui sa vina cu incarcator de acolo.Dar trebuie adaptor.Ei au alt voltaj.

| Vladutz01 explică (pentru darrio2007):

Pai mil aduce cineva de aia iau si in plus e mai ieftin.

| darrio2007 a răspuns (pentru Vladutz01):

Ok.Foarte bine.Asa mai merge.