| KinekT a întrebat:

Daca imi iau game booster ruleaza jocurile mai bine? E recomandat sa il iau? Am auzit ca inchide programele care nu sunt necesarela inchidere se redeschid acele programe?

7 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Game booster e ca iPhone-ul la utilizatorii care n-au bani de un abonament si dau bipuri - iti da impresia ca ar face o treaba, dar in realitate nu e mare fis. Daca ai o flasneta de calculator, tot flasneta ramine, iar daca e racheta, cu sau fara gb, tot aia. Mult mai util decit astfel de programe e sa inchizi antivirusul sau sa folosesti Microsoft Essentials.

| KinekT explică (pentru KodrutZ):

Care e diferenta intre norton si Microsoft e mai bun Microsoft essential?

| KodrutZ a răspuns (pentru KinekT):

Nortonu' e o mizerie pe desktopuri, Microsoft Essential e decent si foarte bine optimizat, plus ca te freaca la melodie foarte rar. Decit sa te legi la cap cu antivirusi, mai bine iti faci imagine de backup la partitia cu windowsul in mod frecvent, iar in caz de ceva, recovery si gata. La mine dureaza vreo 10 minute sa imi faca imagine full la SSD-ul de 120 GB pe care am pus Windowsul (cam 75 GB sint liberi).

| RaduHD a răspuns:

KodrutZ esti obosit rau, mai bine taci. Daca ai un pc mai rau programul asta te poate ajuta foarte mult. Incearca-l daca nu ai un pc mai nou care poate sa tina toate jocurile.

| SilviaDulcik a răspuns (pentru RaduHD):

Lasa Radu, KodrutZ stie el ce spune dar asta nu inseamna ca nu ai si tu dreptate. Daca KinekT nu are placa video, degeaba foloseste astfel de programe.
Ajuta ce e drept dar doar daca sunt programe inutile deschise pe care sincer le poate inchide si singur.

| Alberto97 a răspuns (pentru RaduHD):

game booster este sa inchida procese inutile pe care le poti face si singur deci nu vad pentru ce sa il mai folosesti mai bine inchizi antivirusul.

| KodrutZ a răspuns (pentru RaduHD):

Daca ai un PC mai rau mai adaugi niste memorie si nu rulezi toate prostiile. Optimizarea manuala a windowsului e sfinta.