| OmObisnuit a întrebat:

Daca imi schimb placa de baza procesorul cu unele noi mi se va sterge windows-ul si datele din calculautor? Memoriile le pastrez.

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

In momentul cand ai schimbat placa de baza o sa fie nevoie sa reinstalezi windowsul pentru ca apar conflicte intre drivere.

Iti salvezi toate datele de pe partitia C pe alta partitie/hard extern/stick/cloud etc. si formatezi C-ul. Datele puse pe alta partitie nu se vor sterge.

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca schimbi placa de baza si este una identica cu cea veche nu-i problema. Daca este una cu chipset diferit trebuie doar sa bagi noul driver. Deci nu se stere nimic.

| K0sti a răspuns:

Si cum baga "noul driver" cand o sa-i dea ecran albastru din prima si in safe mode si normal, Solontanule?

| Oklahoma112 a răspuns:

Nu se sterg dar nu ar fi rau sa iti pui tot ce e mai important pe un stick

| maskednpc a răspuns:

Nu!

| maskednpc a răspuns:

Nu, totul se va salva pe hard...