| monstercoup a întrebat:

Daca mi s-au sters pozele de pe aparat le mai pot recupera cumva? am strabatut 1200km pentru ele si la intoarcere s-au sters

Răspuns Câştigător
| Natashha a răspuns:

Du-te cu aparatul la o reprezentanta in oras. Dupa cate am vazut pe net,cardul ar trebui sa fie simplu, adica are memorie in el, nu ai adaptor +card micro.Ar trebui sa le poata gasi pintr-o memorie ascunsa ceva de genul.De exemplu in valcea am fost pe langa parc pe acolo la niste baieti care fac poze, repara aparate si chestii din astea si mi-au reparat aparatul si mi-au spus ca intr-un an si 7 luni am facut 14.999 de poze si mi s-a blocat aparatul din cauza asta[am fost azi, si pana acum nu am stut treaba asta]. Cineva ar trebui sa iti recupereze pozele.

3 răspunsuri:
| Matt24 a răspuns:

Pozele erau stocate pe un card de memorie, nu? exista firme specializate in recuperarea datelor pierdute, cauta o astfel de firma in orasul tau

| Natashha a răspuns:

Stiu cum e.Depinde de aparat,al meu le salveaza doar pe card, si cand am sters una-stearsa e. Poate ai un aparat performant care le salveaza si in card si in aparat. Spre exemplu modelele Nikon sunt avansate total.Du-te cu el la un fotoshop sau ceva gen unde se fac poze si vezi unde au fost salvate.
p.s. unde ai fost, pentru ca suna interesant 1.200 km doar pentru poze...big grin

| monstercoup explică (pentru Natashha):

Moldova,maramures...bucovina sapanta, bistria nasaud cluj baia mare...eu sunt din tg-jiu si am un pentax optio z10

| Natashha a răspuns (pentru monstercoup):

Du-te cu aparatul la o reprezentanta in oras. Dupa cate am vazut pe net,cardul ar trebui sa fie simplu, adica are memorie in el, nu ai adaptor +card micro.Ar trebui sa le poata gasi pintr-o memorie ascunsa ceva de genul.De exemplu in valcea am fost pe langa parc pe acolo la niste baieti care fac poze, repara aparate si chestii din astea si mi-au reparat aparatul si mi-au spus ca intr-un an si 7 luni am facut 14.999 de poze si mi s-a blocat aparatul din cauza asta[am fost azi, si pana acum nu am stut treaba asta]. Cineva ar trebui sa iti recupereze pozele.