| Aalan a întrebat:

Ce înseamnă pe Instagram bifa aceea albastra? Daca o persoana importanta nu o are asta înseamnă că este un cont fals?

5 răspunsuri:
| gabicoo a răspuns:

Însemnează. Indubitabil.

| LisaJulie a răspuns:

Poate contul omului respectiv nu a dorit sa aibă acea funcție

| Animeforlifee9921 a răspuns:

Mai nou poti sa iti cumperi bifa, chiar daca nu esti vreo vedeta sau ceva.

| aizen0567 a răspuns:

Tu ai citit întrebarea înainte s o postezi?

| Suntogresala a răspuns:

Pai bifa pe Instagram inseamna ca acea persoana e verificata si legita cu celelalte conturi ale lui pe care le-a facut si le detine,daca acea persoana nu are si chiar ea este atunci trebuie sa indeplineasca niste cereri,ba trebuie sa faca un anumit numar de follow, sau postarile trebuie sa fie anumitui subiect sau nu a fost inca verificata de cei de la Tik Tok si trebuie sa faca o cerere
Acum sunt de cumparat bifa(verificat)pe insta si toate platformele Meta chiar si Tik Tok dar exista o diferenta intre
Cea cumparata doar se vede o bifa langa nume si cam atat
Cea primita te ajuta la securitate, te ajuta atunci cand ai o problema ca cei de la Tik Tok sa-ti raspunda personal si nu un bot, te ajuta si la promovarea de video-uri, live-uri si reclame, acea bifa primita iti da un boost de 10k vizionari pe video, deci te ajuta si sper ca ti-am raspuns la intrebare