| anonim_4396 a întrebat:

Daca primesc un mesaj cu " ai castigat urmatoarea suma, trimite email aici", cum pot verifica inainte ca nu e doar o prostie ca sa imi fure mie datele?

8 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

E o prostie ca sa iti fure datele. Daca nu participi, nu cistigi. E atit de simplu.

Brigaela
| Brigaela a răspuns:

E simplu: te gandesti daca ai participat la respectivul concurs. Nu exista concursuri la care sa nu te inscrii si la care sa castigi. Trebuie sa fi trimis tu ceva catre organizatori, inclusiv un acord cu conditiile concursului. Daca nu ai facut-o, e clar pacaleala

| K0sti a răspuns:

Pai nici nu ai ce sa verifici...doar din titlu si-ti dai seama ca e o mare vrajeala!

| William a răspuns:

E simplu, daca nu te-ai inscris la respectivul concurs nu ai cum sa castigi.

| FABULOSUL6000 a răspuns:

Daca nu te-ai inscris personal in respectiva chestie atunci e doar spam, logic!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nimenea nu iti da bani doar ca intri pe un site :/, mai ales prin feresre pup up. Daca nu te-ai inscris tu la un concurs, nu primesti nici un premiu, oate doar un trojanel frumos, sau un spyware.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mersi mersi

| WithoutName123456789 a răspuns:

Te sfatuiesc sa nu trimiti niciun email deoarece, de obicei, aceste reclame sunt false.