| Wehrmacht a întrebat:

Daca s-ar aproba ACTA si ar incepe sa se dea cu pedepse prin Romania... ce ati face? Eu asi dispera.La ce ati mai folosii netul daca s-ar inchide toate site-urile cum ar fi Y Tube, Facebook si tot ce mai ziceau aia?

Parerea mea este : Daca se aproba nu se merita sa dai nici 2 lei plata pentru internet. Ce dracu? Sa nu poti sa descarci si sa fi spionat?
ACTA e mai multa o incercare de a controla/spiona lumea decat o "protectie" anti-piratare.

6 răspunsuri:
| Kanghu a răspuns:

Daca s-ar aproba ACTA, se vor lansa sute de prosteste in intreaga lume, se vor creea organizatii pentru scoaterea ACTA si in sfarsit cred ca se va aude ceva si de la ONU, dupa o perioda de timp. Spionarea, arestarea doar pentru descarcarea unui fisier, este mai mult decat incalcarea drepturilor omului.

| PuLs a răspuns:

Salut! Eu nu am auzit de site-ul asta Y Tube de YouTube da. ACTA(Acest Cacat Trebuie Anulat) Si nu iti inchide nimeni YouTube-ul / Facebook-ul... te dau in judecata pentru drepturiile de autor pe care tu le folosesti in filmuletele tale de cs /sa-mp / petreceri / prezentari/ samd. Sa traim ca de vazut o sa vedem noi ce va fi.

| DeathTheKid a răspuns:

ACTA e cel mai stupid lucrustraight face

| Oanna96 a răspuns:

Adevarat, ai dreptate in totalitate...ACTA este o mare prostie. Daca se va aproba netul va fi inutil.sad

| Coozeman a răspuns:

Eu sunt de acord cu tine Shadow, ACTA e modlaitate de a controla lumeawinking.

| AndraNicoleta a răspuns:

Probabil se vor inventa si alte metode de piraterie.
Furtul de pe net nu a fost niciodata legal si cu toate astea s-au gasit diverse metode.winking