| cedracumacauti a întrebat:

Daca umbli mult pe facebook si yahoo mesenger este posibil sa devi timid?

Răspuns Câştigător
| Ralluxd a răspuns:

Depinde de caracterul fiecarei persoane. Poate acea persoana isi exprima cu usurinta sentimentele "pe mess" decat fata in fata.

11 răspunsuri:
| Deliiiia a răspuns:

Daca iti ignori prietenii sau renunti la iesirile afara, da.

| 0PopaPorno a răspuns:

Nu

| Lykan a răspuns:

Daca esti genul care sta toata ziua pe facebook si yahoo nu are viata sociala si numai prieteni pe net atunci da, dar daca mai ai prieteni nu doar pe net atunci profita si mai iesi pe afara si vei scapa de timiditate

| 01rukia01 a răspuns:

Eu zic ca nu.n-are nici-o legatura.nu trebuie sa te schimbe facebook-ul sau messu.astea sunt pur si simplu ca sa comunici cu altii de la distanta.da daca te simti... poate e posibil laughing)

| Letty03 a răspuns:

Din contra, sunt de socializare si iti faci multi prieteni.

| Aurashyk a răspuns:

Daca te uiti la poze care te sperie (ex:fantome)da.Pentru ca si eu am vazut poze cu fantome mesaje etc. am devenit timida si imi era teama sa raman pana si singura in casa.Dar teama dispare cu timpul:petreci mai mult timp cu familia ta, calatoreste, descopera lumea si o sa vezi ca nu e chiar cum scrie netul. fundita?

| Dany3103 a răspuns:

Da dude, facebooku' si messu "strica" daca sunt consumate in exces, iesi in lume, calatorestewinking

| TarjaTurunenFan a răspuns:

Da fiindca nu inveti sa iti faci curaj, sa vorbesti cu o persoana.Depinde si de persoana.

| ღSecretღ a răspuns:

Da, adica depinda de persoane..., unele persoane stau mult prea mult pe facebook, si cand vorbesc fata in fata cu cineva devin timide... sad

| AbigailCiobotaru a răspuns:

Eu cred ca depinde si de persoana fiecaruia,unii sunt usor de influentat,iar altii nu. Daca stai prea mult pe retele sociale sau pe calculator,este posibil sa te enervezi mai usor sau sa fii chiar iritant. Oricum se stie ca ce-i mult strica,asadar daca ne petrecem o mica parte din timpul nostru la calculator, nu va fi nicio influenta. Oamenii au nevoie sa comunice cu altii, sa iasa, sa se 'aeriseasca' deoarece stand prea mult in fata unui calculator devi irascibil, de aceea omul are nevoie sa iasa in societate.Acum nu cred ca daca stai prea mult pe retelele socile devi timid, dar cu siguranta te 'inchizi 'putin, daca intelegi la ce ma refer.Mie mi se intampla deseori sa ma enervez cand petrec prea mult timp la calculator, coteodata nici noaptea nu puteam dormi.Din cauza asta este binevenita putina miscare, decat sa ne pierdem timpul pe PC.Cam asta este parerea mea. happy

| CocaCola19874 a răspuns:

Da se poate... mai iesi pe afara