| GulDan a întrebat:

Dati-mi si mie o idee cum sa fac bani pe net?

Vine vacanta si decat sa lucrez ore sa imi sara capacele mai bine lucrez pe net.

18 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Ce stii sa faci? sau tu ai impresia ca din 2-3 click uri gata te imbogatesti.

daca stii serios programare, seo, webdesign e o treaba, daca nu o zi la impartit pliante = 1 an de dat click uri

| GulDan explică (pentru suntserios):

Da stiu ca trebuie sa muncesti..Si da vreau sa fac asta ca sa castig bani. m-am interesat putin de domeniu asta de designer dar nu stiu ce sa faclaughing..am auzit si eu de logo-uri, template, game design, ..am tras photoshop, illustrator. si atat.

| suntserios a răspuns (pentru GulDan):

Vrei design... pai pune mana invata, si 2-3 ani cand ai sa ai experienta poti sa te gandesti si la bani.

| GulDan explică (pentru suntserios):

Pai asta e ideea la ce te referi sa invat? eu de curand am aflat nu stiu cu ce se mananca... si apropo peste ani buni pai eu oricum dau la arhitectura..trec a 12-a la anul.

| suntserios a răspuns (pentru GulDan):

Sa inveti sa faci ceva. Ai impresia ca banii curg valuri pe net fara sa oferi niciun serviciu de calitate?

| GulDan explică (pentru suntserios):

Pai da vreau sa invat ceva din domeniu asta...dar cu timpu daca ma tin sa ajung design acum ti-am zis abia m-am informat nu stiu mai nimic...dar vreau macar sa fac ceva legat de desene sa-mi iau mici sume asa de inceput. gen freelencer

| MskDesign a răspuns:

Bani pe net intr-o vacanta de vara,nu ai cum sa faci, pentru asa ceva iti trebuie timp, sa excelezi in ceva anume. Dupa foarte mult timp, truda si sudoare pot apare si primii bani, dar nu te gandi la sume fabuloase.

| GulDan explică (pentru MskDesign):

Da asa ar trebui sa muncesti dar cum de uni care lucreaza de putin timp deja ai aud:''am facut zeci de mi de euro'' am vorbit cu multi care mi-au zis cati bani fac..inebuneam cand ai auzeam si as vrea si eu sa lucrez stiu ca necesita multa munca si probabil niciodata nu voi castiga multi bani pe net.dar cred ca e mult mai convenabil pe pc decat in realitate.
PS:esti designer?

| MskDesign a răspuns (pentru GulDan):

Da,dar nu in domeniul IT, chiar daca ma pricep putin si acolo.Cei pe care i-ai auzit ca au facut zeci de miii de euro, esti sigur ca acei bani au fost facuti pe cale legala?

| GulDan explică (pentru MskDesign):

UN prieten de-al meu imi zicea ca a facut 600-700$ din template ba chiar mi-a zis ca e usorlaughing am incercat si eu si mi se pare prea plitisitor sa faci din astea el acum avanseaza si eu m-am lasatsad
Si unu din vizualizari/site-uri facea 500$ asa relax.
Ps: intrebam ca poate ma ajuti cu ceva sfaturi de design-drawing ca desenez de cv vreme.

| suntserios a răspuns (pentru GulDan):

Nu face nimeni in Romania 500$ din vizualizari, poate doar blogerii sau site urile foarte cunoscute care au peste 5000/7000 vizualizari unice pe zi, da nici aia nu fac 500$. Te porstesc pe fata cei care iti spun astfel de lucruri. Iti garantez eu ca nu fac mai mult de 50$ pe luna niciunul.

| GulDan explică (pentru suntserios):

Da chiar mi se parea ciudat tot se laudalaughing ca de 1 an de zile tot o tine una si bine ca vai cat castig...dar nu vad ca si-a luat nimic decat ca a luat carnetu.

| suntserios a răspuns (pentru GulDan):

Pai normal ca nu si a luat nimic, doar se sparge in figuri, cine face bani seriosi nu se lauda pentru ca sigur are un secret pe care nu il divulga.

| DNSK a răspuns:

Sa-mi zici si mie reteta suprema, as sta si eu acasa sa *** tastele si sa ascult muzica decat sa merg la servici cate 10 ore

| GulDan explică (pentru DNSK):

Frate atunci de ce se tot lauda uni ca in nu stiu cate luni de lucru au inceput sa faca zeci de mi de euro... daca e adevarat logic ca orcaruia i-ar convenisad

| DNSK a răspuns (pentru GulDan):

Cine face, tace din gura! cine se lauda..stii cum e. e bine cand faci sa-ti tii gura, iar ca nu faci sa nu te lauzi.

| hp8510p a răspuns:

Incearca pe Neobux.com dar nu te imbogatesti peste noapte.Sunt unii pe forum care au facut aproape 10.000 de dolari in 5-6 ani.Am incercat si eu dar iti trebuie putina strategie

| LunguAndreea23 a răspuns:

Zic sa iti faci un syte une poti sa iti vinzi lucrurile care nu mai iti trebuie! Cer funda!