| mafaldaaa a întrebat:

Dau funda!

Am gasit un telefon Sony Ericsson W205 si vreau sa-l restitui. Problema e ca nu mai are baterie, iar cand mut cartela intr-un alt telefon, imi cere PIN-ul! Ce pot sa fac?
Chiar vreau sa-l dau inapoi...

Răspuns Câştigător
| CataC a răspuns:

Salut
Cauta un incarcator Sony Ericsson pe la prieteni si muta simul tau in telefon, poate are numere salvata in agenda telefonului si ii poti contacta.
Nu te juca cu PIN, e greu de "intuit" si o vei bloca.
Laudabil gestul, zau.

5 răspunsuri:
| Zaris a răspuns:

Cumpara-i baterie si pastreazal laughing

| darrio2007 a răspuns:

Da-l inapoi asa cum l-ai gasit. Daca ai vreo informatie despre destinatar.

| StefanS a răspuns:

Pe cartela scrie ce operator ii. Daca ii Orange mergi intr-o reprezentata Orange si ii ceri sa iti zica numele persoanei a cui ii cartela respectiva ca i-ai gasit telefonul si ai vrea sa il restitui. Daca iti zice sa ii lasi telefenoul acolo ii zici ca vrei sa il dai tu ca sa fii sigur ca ajunge la destinatie.
Daca nu, faci rost de o alta baterie(ceva prieten sau intr-un magazin de reparatii telefoane), il pornesti cu o alta cartela si daca ai noroc atunci o sa fie mesaje inregistrate sau numere de telefon in agenda.

| Parmalat a răspuns:

sad Pune o alta cartela in el si vezi poate are in memoria telefonului vreun numar sau vreun sms. Dar stai ca nu ai incarcator... n-ai ce face, trebuie sa faci rost de un incarcator.

| Marius_Istrate_1985 a răspuns:

Da de unde esti? Frumos gest pentru ca eu l-am pierdut in taxi si nu l-am mai gasit! Si era un Sony Ericsson c905 cybershot! Singura solutie este aceea sa incarci telefonul si sa vezi daca sunt numere sau mesaje!