| DavidAntonio a întrebat:

Dau funda! Salut TPU! Am și eu o problema cand dau la Display Settings la pc ca să-mi schimb rezolutia mi se încarcă jumate de ora si imi da crash settings cand intru in setări imi intra pe toate înafară de display cum pot rezolva?

6 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Poate fi driver defect, driver lipsa, driver prea nou pentru placa video, Windows defect, defectiune fizica la placa video. Noi nu te putem ajuta. In primul rand ar fi bine schimbarea Windowsului si apoi trebuie vazut ce se poate face mai departe.

| DavidAntonio explică (pentru Salontanul):

Placa video nu e defectă pentru ca mergea înainte sa-mi apara eroarea aia albastră de la windows și am resetat windows-ul după nu mai mergea

| Salontanul a răspuns (pentru DavidAntonio):

Vezi? Eu ti-am dat mai multe raspunsuri, tu imi contrazici unul! De unde sa stim noi ce este acolo fara sa vedem? Ti-am mai dat si alte solutii. De ce nu le incerci intai si apoi sa comentezi? Ti-am spus textual: "In primul rand ar fi bine schimbarea Windowsului si apoi trebuie vazut ce se poate face mai departe.".

| DavidAntonio explică (pentru Salontanul):

Păi asta am sa fac

| danutzz008 a răspuns:

Incearca un reinstall la placa video

| Udbb a răspuns:

Consulta un specialist