| DavidAntonio a întrebat:

Dau funda! Salut TPU astazi vreau sa-mi reinstalez windows-ul si n-am mai facut asta pana acum... eu am 3 partitii (C); (E); (F). In C am instalat windows-ul si stiu ca voi pierde fiserele din C. Dar nu stiu daca se vor sterge fiserele din E si F si nu vreau sa se stearga.

Răspuns Câştigător
| CM7YRE a răspuns:

Https://www.youtube.com/watch?v=f8u21DbvqXY e cam aceeasi chestie. Daca iti faci windows-ul sub aceeasi forma a partitiei, gpt sau mbr, n-o sa ai probleme cand stergi o partitie. Celelalte n-o sa se stearga decat daca le stergi tu "accidental" sau iti da fail hdd-ul.

| DavidAntonio explică (pentru CM7YRE):

Mi-a dat fail hard-ul da am avut toate pozele pe stick. Dar jocurile... A trebuit sa le reinstalez a durat ceva.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

NU se pierde nimic din celelalte partiții!