| xXRambo91Xx a întrebat:

DAU FUNDITA!
Am 512 ram in pc (o placuta), dar am incercat sa pun alta si nu se mai deschidea calculatorul, apoi am scos-o pe cea veche si am lasat-o pe cea noua si mi-a mers totul ok, am cumparat alta noua si poc se restarteaza calculatorul cand intru imi apare ca am un virus, dar am scos si acea placuta de ram si a mers totul ok. Ce se intampla de tot face asa?
Ajutor!

Răspuns Câştigător
| iulyan a răspuns:

Pai probabil nu sunt compatibili pe aceeasi unda.stii ca se zice single chanell, dual chanell si triple chanell. daca ai dual chanell s-ar putea sa nu functioneze pe pozitiile AA si trebuie puse AB sau una langa alta (daca nu stii cum ii pe placa de baza). iar la single chanell s-ar putea sa nu functioneze pana ce nu intri in BIOS si trebuie sa il aduci la cunostinta ca ai mai pus unahappy. cand se aprinde calcul dai delete sau ce iti cere ca sa intri in bios si the duci la hardware si te uiti acolo daca vede acei rami.happy

SUCCES!

1 răspuns:
| fatadebanigtta a răspuns:

Hmm! buna intr
poate ca nu acc orice ram inceraca cu cea originala de la al lui si vezi ce se intampla iar daca are virusi... poate ca ai in calculator si uh asa ca pentru sigurantan reseteazal!

BAFTA!

P. S:nu vreau fundita