| Andrei9d a întrebat:

Dau fundita celui mai concret raspuns! Are cineva replica iphone 4? Cum merge?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| rossi46 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa iti iei replica. Singura asemanare este la forma, in rest nu are nicio caracteristica a telefonului original. Meniul este unul foarte greoi, touch screen-ul raspunde destul de greu la comenzi, calitatea sunetului este foarte proasta si ai mari sanse sa ti se defecteze difuzorul, asta fiind una din problemele frecvente la telefoanele chinezesti (se aude gajaiala, neclar, foarte incet si alte sunete deranjante). Camera foto/video este dezastruoasa iar rezolutia la care sunt facute pozele o sa te determine sa n-o mai folosesti niciodata. Daca iti achizitionezi un asemenea aparat, practic vei arunca banii pe fereastra pentru ca nu ai nicio aplicatie pe care sa o utilizezi. La aceeasi valoare poti cumpara telefoane care sa te satisfaca din multe puncte de vedere(camera, mp3, wireless...etc). Parerea mea: Te faci mai mult de ras cand se va afla ca ai o chinezarie decat daca te afisezi cu un Nokia 1100. Toti or sa-ti ceara sa vada telefonul si atunci se va afla imediat.

| Alex2312 a răspuns:

Am avut si eu o replica.L-am folosit doar o zi si apoi s-a blocat si nu ma mai lasa sa intru un meniu, mergea greu, camera era de 2 mpx si avea memorie de 64 mb. P.s. nu avea sim lateral