| danyel_1802 a întrebat:

De 3-4 luni mi-am luat o imprimanta, este multifunctionala Lexmark S305 Impact cu modul wifi.
Am luat'o de la eta2u, si mi s-a spus ca un cartus XL scoate 400-500 de pagini, nu credeam, dar m'a surprins cat de repede s-a terminat, am scos aprox. 50-60 pag alb/negru si doar 5-6 pagini color, si cartusul negru e gol, iar celelalte au mai putin de un sfert.
De ce se consuma asa de repede?
Pot face ceva in privinta asta?
Daca nu pot face, ma gandesc sa scap cat mai repede de ea, adica sa dau 140 de RON pe un cartus pentru 50 de pagini nu se merita.

Răspuns Câştigător
| sltlp a răspuns:

E normal sa se intample asa daca e primul cartus(cel cu care a venit in pachet) deoarece carusul lor standard este demo. Cumpara-ti unul si o sa te lina intr-adevar cat trebuie.

4 răspunsuri:
| danyel_1802 explică:

@Denis470, da,e cartusul primit odata cu imprimanta.
Mersi mult, m-am mai linistit, cand am citit raspunsul tau si al lui srsdani.
Mersi multhappy

| luciana200972 a răspuns:

Incearca sa iei legatura cu cei de la eta2u, poate tb facute setari speciale. bafta. sper din tot sufletul ca nu ai fost si tu pacalit doar pentru a atinge targetul in vanzari

| Denis470 a răspuns:

In primul rand trebuie sa stiu daca ai primit cartusele o data cu imprimanta? Daca le-ai primit o data cu imprimanta e o chestie din fabrica pentru ca ei nu le umplu bine.A patit un coleg de al meu asa. Avea un sfert de cartus color si jumate din ala negru. Daca le-ai cumparat dupa ce ai luat imprimanta inseamna ca poti s-o arunci la gunoi.

| Masicika a răspuns:

Da stiu eu la fel am patit, nu stiu da dcred ca nu se poate rezolva nimic