| ToldTou a întrebat:

De cateva luni circa 2-3, m-am ocupat cu Hacking-ul... spargeam site-uri etc. prin SQLi = Sql Injection. Bun!

Doar atat stiu sa sparg prin SQLI insa... as dori sa invat si sa exploatez / atac forumuri in phpBB3 si nu vrea sa ma ajute nimeni. m-am dus si pe RSTcenter si nimic sad cineva... ma poate a. juta sa invat sa trec peste nivelul meu? sa ajung sa sparg un forum in phpBB3 nu de placere, doar ca am un "inamic"

5 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Vezi aici. http://www.hackforums.net/index.php Gasesti ce informatii doresti. Succes :D

| Rockerul23 a răspuns:

De curiozitate, poti sparge si phpmyadmin, e bazat tot pe mysql, dar chiar nu pot sa-l sparg.

| DrewAndrew a răspuns:

De mult incerc sa aflu si eu asta, daca ai aflat da-mi add la the_aristotel@yahoo.com plz big grin

| Clau95200 a răspuns:

Poti incerca si webdav, care e ff usor, nu ai nevoie decat de bitkinex, un shell bun care iti arata toate datele din pc-ul persoanei care vrei sa o ataci, si poti modifica 90% din comenzi, e foarte util + ca are bypass. Poti schimb a cu ajutorul acestui shell (daca ce vrei tu sa ataci este "hostat" pe pc-ul unei persoane) userii administratorului, celui care tine serverul laughing. Iti recomand c99.php -shell iar bitkinex un program de upload. Poti apela si la backtrack 5 (versiunea mai grea) dar. cam complicat. Te poti uita la tutoriale pe youtube care sunt folositoare.
O alta modalitate ar fi sa incerci si ssl nu numai sql. Tot pe youtube gasesti tutoriale happy