| KimY a întrebat:

De cateva zile, cand intru pe net imi apare scrisul foarte mic pe ecran! Cum fac sa-l maresc?

17 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Cum a spus si nebunatyka ori dai CTR si + ori - dupa cazhappy
Take care

| Sოﺁℓε a răspuns:

Hey! intra la setari de la :proprietati-setari si ti-l setezi sa-ti fie mai mare daca numai pe net e asa (si pe dekstop nu e apasa pe site + de la tasta si se mareste poate l-ai micsoart uh de pe -
pa

| luckyluke a răspuns:

Depinde ce browser folosesti. In Mozilla, mergi la vizualizare si la "Marime text" dai mareste text ( ctrl++ sau default ctrl+0 )
In Internet Explorer dai la View si la "Text size" dai medium sau larger ) thumbs up

| luckyluke a răspuns:

Sau poate ai schimbat rezolutia la monitor intre timp...

| adutza12 a răspuns:

Daca folosesti mozilla firefox apesi pe ctrl si plus sau apesi pe vizualizare-marime text-mareste, daca esti pe internet explorer intr-o bara mai jos arata un plus si o marime de exemplu 100%, dai click pe ea si iti alegi o marime mai mare.

| Parisblue a răspuns:

Te duci in dreapta paginii de net, jos, si trebuie sa fie un chenar mic in care sa scrie 100%. 90%, depinde...si dai de acolo marimeawinking

| Daiana90 a răspuns:

Pai dai click dreapta pe ecran, apoi pe proprietis si dupa aia pe settings acolo sus in dreapta.scrie undeva screen resolution si dai sageata aia mai inspre more.succes:*:*:*:*

| VoiceWithin a răspuns:

Buna, deci, tii apasat ctrl si in acelasi timp dai din rotita de la mouse un sus ca sa fie mai mare si acelasi lucru ca sa il faci si mai mic happy

| Razvy197 a răspuns:

Daca folosesti google trebuie sa dai acolo in dreapta sus langa imprimanta aceea mai preciz dai pe page ---apoi dai la zoom --si acolo e de la 5- pana la 400 marimea. Iti alegi tu o marime potrivita.happy

| Jeremy1 a răspuns:

Ctrl + Scroll Lock (in fata)

| airlove a răspuns:

Am avut si eu ceva asemanator /// eu am apasat pe tastatura + pina am marit textul dupa cum vroiam /// incearca si tu... Poate sa te ajute ___ PS : Nu uita de fundita =)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Tine apasata tasta CTRL si invirte de rotita mouse-ului pina faci scrisul cit vrei tu de mare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti apasat ctrl si dai de rotita

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Can intri, sus unde scrie view si apesi text size

| Ramona_5995 a răspuns:

Apesi pe ctrl si + big grin
Fundita?

| Deutza_Deea_1993 a răspuns:

De ce cand intru in word imi apare la scara foarte mare totul.