| heise a întrebat:

De cateva zile Messenger-ul imi da o eroare. La inceput mi-a zis ceva de Locals, dar acum imi zice de altceva.

Am incercat sa il dizistalez si sa il reinstalez si sa il sterg si de la "Registry Editor", insa nimic. Si chiar vreau sa intru pe Messenger. Si am incercat si din alte parti sa il iau (am cautat si ceva sigur, normal), dar tot nimic.

http://img215.imageshack.us/img215/2726/69587058.png

As aprecia foarte mult o rezolvare. Si va rog, incercati sa explicati clar pasii sau daca nu vreti sau puteti, atunci spune-ti cum doriti, ca o sa imi dau eu seama cumva sau altcumva unde ar trebui sa intru sau ce ar trebui sa fac.
(scuza-ti ca postez din nou, insa chiar doresc o rezolvare)

Răspuns Câştigător
| monstrulet a răspuns:

Nu are nimic, dar yahoo nu foloseste net framework.

11 răspunsuri:
| monstrulet a răspuns:

In primul rand instaleaza ccleaner si scaneaza de erori in registry.
Alte programe iti merg?
De cand a inceput sa faca figura asta?
Ai incercat o versiune mai veche sa vezi daca merge?

| heise explică (pentru monstrulet):

Nu am incercat o versiune mai veche, acum ca imi zici.
Si da, alte programe imi merg. Desi cateodata si un joc imi mai face viguri, dar poate e de la el.
Si o sa trag si o sa scanez. Multumesc.

| monstrulet a răspuns (pentru heise):

Ce windows ai?
Poti incerca sa dezinstalezi balariile din programs(toolbar-uri si alte prostii, poate are vreun conflict cu ele)
Apoi scrie %temp% si dai enter, ca aici http://i.imgur.com/j4W9a.jpg si stergi toate prostiile din folderu care iti apare(sunt fisiere temporare ramase aiurea).

| monstrulet a răspuns (pentru monstrulet):

Ps: nu o sa te lase sa stergi toate fisierele temporare, dar nu are nimic, sari peste ele.

| monstrulet a răspuns (pentru heise):

Daca dupa ce scanezi si repari erorile din registry tot nu merge, dezinstaleaza yahoo messenger si restul programelor care contin "yahoo" in nume(din control panel-programs).
Dupa ce termina de dezinstalat, intra in folderul C:\Program Files\Yahoo! daca se mai afla ceva in el, sterge.
Apoi intri in start-run-si scrii regedit
Stergi urmatoarele key/foldere (daca exista):
"Yahoo" de aici HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Yahoo
"Yahoo" de aici HKEY_CURRENT_USER\Software\Yahoo
Ai grija sa NU stergi tot Software sau alt key!

Apoi descarca ultima versiune de aici http://messenger.yahoo.com/ si instaleaz-o.

| heise explică:

Multumesc foarte mult. Acum o sa instalez Microsoft Net Framework. Dar daca nu va merge nici asta, as putea sa iti mai cer ajutorul?

| heise explică:

Am probleme la descarcarea Net Framwork-ului._.''

| heise explică:

Are ceva daca deja am inca vreo trei Net Framework-uri instalate?

| heise explică (pentru monstrulet):

Multumesc. Atunci nu prea stiu ce o sa fac. thinking Dar iti multumesc! >big grin

| monstrulet a răspuns (pentru heise):

Nu are nimic, dar yahoo nu foloseste net framework.

| heise explică:

Am tras CCleaner. Am sters in Registry (si la Cleaner). Am dezistalat Yahoo-ul si am sters tot ce tinea de el. Dar nimic! Imi apare aceeasi eroare. Si vroiam sa iti zic @monstrulet, am probleme si cu Mozilla (uitasem cand ti-am raspuns la intrebarea aia). Imi iese. Trebuie sa fiu doar pe o pagina ca alfel imi iese si in ultimele zile m-a zapacit cu erorile sale. Si e ultima versiune de Mozilla._.' Si am Windows XP (versiunea 2002).

| Burghelea_Cristi_1997 a răspuns:

Trebuie sa iti instalezi Microsoft Net Framework 3.5 sau o varianta mai noua