| AylinS a întrebat:

De cateva zile mi se tot blocheaza calculatorul, winampul si mozilla. Virusi nu gaseste avg. ce pot sa-i fac?
dau funda
later edit: am uitat sa mentionez ca mi-am reinstalat windowsul acum 3 luni!

14 răspunsuri:
| sonya a răspuns:

Sunt tipuri de virusi gen worms care un antivirus normal nu ii gaseste. poti lua si ad aware sa vezi. Oricum cauza poate sa fie si de la calculatorul care deja probabil este vechi. Daca nu e asa incearca sa reinstalezi windowsul

| cornel a răspuns:

Formatare

| Zippy a răspuns:

Reinstaleaza windows si baga alt antivirus mai bun pentru ca avg nu detecteaza intotdeauna virusii

| UnicornulFericit a răspuns:

Buna, mai sus am scris eu am uitat sa ma logez sad.
Ei bine incearca sa iti reinstalezi windos-ul si sa formatezi partitele mai ales partita C!
Si daca nu merge fa cum tiam spus... un prieten experimentat in pc-uri te poate ajuta.
Funda pls... O ZI BUNA!

| AnnnaMarrria a răspuns:

Trebuie sa-i reinstalezi windows-ul

| mariatina a răspuns:

Mi se mai intampla si mie. poate nu mai ai destul spatiu in calculator. sau daca ai intrat pe un site si nu mergea bine, iar acum ti se blogheaza

| Hokaghe a răspuns:

Daca ai zis avg e clar...reinstaleaza windows si pune alt antivirus happy gen kaspersky sau nod32...sau daca ai windows cu licenta:Microsoft Security Essentials e foarte bun si nu o sa mai ai probleme cu virusii! happy Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna, si mie mi s-a intamplat la fel.Credema sunt virusi nici mie nu mi ia detectat dar asta e.Eu am scapat de el printr-un mod ciudat, deci am deschis cutia unitati si am scos acea baterie mica si am pus-o la loc, apoi am scos placa de retea si inca o placa(nu ma pricep de ci nu stiu cum se numeste)si le-am asamblat din nou. Apoi nu am mai avut virusul. Uite ca sa nu faci asa mai intai reinstaleaza windos-ul mai ales partita C. Daca nu merge cu reinstalatu cheama un prieten care se pricepe si roaga-l pe el sa te ajute.
Adtept funda... O zi buna

| Elly55 a răspuns:

Si mie mi se intampla si nu cred ca am virusi chiar nu stiu ce se intampla dar totusi cred ca de la unele site-uri care au unele defecte sau chiar virusi, linkurile de pe mess, jocurile 3d se incarca foarte greu si dupa aceea va incepe sa se cam blocheze si PC-ul.cam atat

| Elly55 a răspuns:

Macar dai cateva refreshuri poate cat de cat nu se va mai bloca

| pink2soul a răspuns:

Cred ca ar trebui s aiti reinstalezi widowsul, inainte de asta puneti pozele si cce mai ai u nevoie pe un cd sau stick, si cam atatbig grin.

| cristinyk a răspuns:

Descarca un antivirus!

| panicatul a răspuns:

A) unistall la respectivele aplicatii, le instalezi din nou
b)formatezi(bagi windowsu din nou)

| florin_2933 a răspuns:

Juliette:daca formatezi pcu nu rezolvi nimic.mai intai scoate mozzila si instaleaza alt browser. daca nu merge asa iti recomand sa scoati bateria si ramii, apoi ai grija sa ii pui la fel la loc.de obicei raman erori in placutele de ram.
si eu am avut astfel de problema si asa am remediat-o.
mult noroc!