| stefannn a întrebat:

De ce apasam mai puternic pe butoanele telecomenzii atunci cand bateriile sunt aproape terminate?

Răspuns Câştigător
| Arthur a răspuns:

Din cauza rutinei. Obişnuiţi fiind cu faptul că la o simplă apăsare aceasta să execute aproape instantaneu comanda, creierul nu începe decât mai târziu să reacţioneze la acest deja gest reflex. Dar asta în cazul celor cu oarecare pregătire tehnică, pentru că am văzut persoane care şi-au distrus pur şi simplu telecomanda convinşi fiind că din această cauză nu porneşte televizorul acesta fiind de fapt defect.

2 răspunsuri:
| lifeistough a răspuns:

Pentru ca semnalul infrarosu este mai slab!

| Razvan a răspuns:

Pentru ca nu ne vine sa credem ca ne-au tradat bateriile tocmai acumlaughing