| eu_2364 a întrebat:

De ce atunci cand ma joc un joc, spre exemplu un joc de pe facebook, google chrome imi merge f greu, uneori se opreste si de cele mai multe ori jocul se opreste si imi apare "plug-in inactiv:shockwave flash". am reinstalat flahplayer, am adobe flashplayer 11 acum, dar merge la fel, poate un pic mai rau ca inainte... ce trebuie sa fac sa imi mearga bine?

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| lexz a răspuns:

1. Utilizatorii Google Chrome primesc update FlashPlayer direct, adica nu poti instala tu o versiune custom de flashplayer pentru. Google Chrome.
2. Jocurile de pe FaceBook, in special cele de la Zynga, sunt dracoase si cu cat dezvolti mai mult (oras, sat, hangar etc) cu atat sunt sanse mai mari sa-ti dea crash (Adobe flashplayer inceteaza sa mai functioneze).
3. In functie de continutul flash de pe acea pagina si de configuratia PC-ului tau (procesor, ram, placa video, etc etc) se misca incet/acceptabil/repede.
Poti incerca si alte browsere sa vezi cum se misca.