| Anew a întrebat:

De ce cand apas shift+2 imi apare @, cand de fapt trebuia sa-mi apara " si invers

4 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

I-auzi intrebare! Pai daca @ trebuie sa apara, tu esti Gica contra?
Asta e standardul tastaturii US!

| Arthiom a răspuns:

Asta este si normal sa iti apara, functia speciala a tastei 2 este simbolul @.

| Arthiom a răspuns:

Macar specifica ce laptop/pc ai si tipul de tastatura.

| Deni237 a răspuns:

Asa patesc si eu, din cauza limbii pe care-i setata tastatura, ori o ai pe limba romana, ori pe English (UK). Daca vrei sa schimbi si te deranjeaza, uita-te ori jos la bara de instrumente si schimba de acolo unde ii patratelul acela micut pe care scrie EN, daca nu iti apare acolo, intra in Control Panel --> Regional and Language Options, si seteaza acolo unde scrie limba sa fie English (US)