| anonim_4396 a întrebat:

De ce cand creste CPU-ul se inchide calculatorul?

Răspuns Câştigător
| Seby90 a răspuns:

Se incalzeste prea tare, ia-ti o noua pasta termoconductoare, inlocuieste-o pe cea veche, si curata coolerul de praf, atat ventilatorul cat si heatsinkul.

Pasta te costa 30-40 lei una buna, si se aplica maxim 1 bob de mazare nefiert pe procesor, asta dupa ce ai curatat bine procesorul si heatsinkul.

| moscaliuc78 a răspuns (pentru Seby90):

Doar cand intru intro aplicatie, cum ar fi jocurile, atunci mi se inchide calculatorul dar cand intru de ex pe facebook sau ma uit la ceva pe you tube merge ok

4 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Cand creste temperatura? Se inchide pentru protectie! seby90 te-a sfatuit foarte bine! Succes!

| moscaliuc78 a răspuns (pentru laptopnews):

Doar cand intru intro alpicatie, cum sunt jocurile, atunci se inchide calculatorul dar daca intru pe facebook sau daca vreau sa ma uit pe youtube atunci pot sa stau vreo doua zile pe el ca nu se intampla nimic

| laptopnews a răspuns (pentru moscaliuc78):

Am inteles, inseamna ca se inchide cand e suprasolicitat! Urmeaza sfaturile date! Succes!