| Rapcapitulare a întrebat:

De ce cand opresc laptopul trebuie sa astept cam o ora pana mi se actualizeaza programele (109/109) si cand il pornesc la fel? straight face Trebuia instalat windows nou sau sa dezinstalez ceva programe? Am nevoie urgent de un raspuns care sa ma ajute. Dau funda. Multumesc! happy

Răspuns Câştigător
| SuicideSilence a răspuns:

Windows-ul isi face update automat. pentru a dezactiva aceasta functie (pentru win 7): control panel -> (view by: large icons) -> windows update -> change settings -> "important updates": never check for updates
si debifezi cele 4 casute de mai jos

| Rapcapitulare explică (pentru SuicideSilence):

Dar imi spune ca nu e recomandat "never check for updates ". o sa afecteze cu ceva?

| SuicideSilence a răspuns (pentru Rapcapitulare):

Spune ca nu este recomandat pentru ca cei de la Microsoft sa poata instala orice update/programe in pc-ul tau.
daca inca vrei sa faci update la windows, nu-i nici un fel de problema. poti face asta manual si instalezi numai ce iti este tie necesar, nu este neapat necesar sa-l lasi pe automatic si sa insaleze programe/update-uri pe care tu nu le doresti

| Rapcapitulare explică (pentru SuicideSilence):

Multumesc mult! happy

| SuicideSilence a răspuns (pentru Rapcapitulare):

Cu placere big grin

5 răspunsuri:
| SyncMasterSA300 a răspuns:

Face actualizare de la windows sau ai ceva soft special?
Daca o face de la windows cu backround albastru trebuie sa astepti.
Daca continua la fel, intra prin safe mode si vezi daca o face la fel. Mai fa si un scan cu antivirusul - Malwarebytes.
Daca tot continua, reinstal.