| Decebalul a întrebat:

De ce cateodata mi se schimba tastele Y si Z intre ele? Adica in loc de y este z si invers. Ce trebuie sa fac ca sa nu se mai intample asta?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cred ca schimbi, fara sa vrei, din limba engleza in limba romana si invers.
Da clic dreapta pe limba din Taskbar (bara de jos) si apoi intri in Settings/ General, selectezi English (United States), dai Apply si OK.

| Daemoon a răspuns:

Se schimba tastatura din limba engleza in limba romana, deseori involuntar. Foloseste combinatia de taste "Alt" + "Shift" si o sa revina la normal.