| relucu88 a întrebat:

De ce configuratie am nevoie la pc pentru a putea vedea un film Blu-ray 3d cu Bitrate peste 44, 00 Mbps?
Am procesor dual core 2500, 2 gb ddr2 800, placa video ati 3650 hd 512 128bit. Am incercat cu un bluray cu bitrate mare dar mi se sacadeaza tv u ...si nu stiu de la ce e ...de la placa video sau de la procesor.

7 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

E cate putin de la ambele((si procesorul e slabut, si placa video).

| relucu88 explică (pentru sltlp):

Deci sa inteleg ca ar trebui sa schimb si procesor si placa video, si de bani prefer sa bag cat mai putin, cat sa pot rula filmele blu ray 3d cu bitrate mare.

| sltlp a răspuns (pentru relucu88):

In cazul tau, daca schimbi procesorul schimbi implicit si placa de baza si tot tacamul daca pot zice asa.
Ce player folosesti?

| relucu88 explică (pentru sltlp):

Power dvd pentru 3d bluray, si pentru cele sbs si half kmplayer

| sltlp a răspuns (pentru relucu88):

Incearca vlc+ https://wiki.videolan.org/VLC_GPU_Decoding/ si vezi daca e vreo schimbare.

| Cossta a răspuns:

Salut, de preferabil ar fi Sapphire Radeon R9 295X2 si un procesor destul de bunicel ca asta Intel Core i7 4960X, dar nah...acuma depinde de bugetul tau laughing si daca mai vrei ceva boost si sa prinzi NOS pe la unitate te conectezi la cel mai apropiat stalp de electricitate.

| relucu88 explică:

Pai pentru blu ray 3d power dvd, am si stereoscopic si kmplayer..filemele 3d sbs si halm le redau cu kmplayer