| WooppS a întrebat:

De ce dvd writeru nu imi citeste cd/dvd goale/inscriptionate. am pus un dvd cu driver de la belkin pentru un ruter si il citeste. si ink cateva dvduri...restul nu le citesc

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| ADI86 a răspuns:

~Buna! Writerul se ocupa cu scrierea dvd-urilor. Pentru citirea lor se foloseste partea ROM. In mod normal, un DVD-ROM sau DVDRW sau CD-ROM il scrii in programul Nero sau alte aplicatii pentru scrierea optica. Tu probabil te referi la faptul ca Autocitirea nu apare pe desktop pentru a-ti afisa optiunile.
Intra in Nero, adauga fisiere la un cd/dvd gol si da-i scriere. Apoi, dupa ce se scrie 100%, il scoti, il introduci din nou si vei avea in unitatea E/F/G/H sau ce initiala are toate fisierele scrise. E imposibil sa iti citeasca un cd plin si altul gol nu. Succes!

| WooppS explică:

Eu nu pot sa vad in my computer DVD-RW sa intru in cd.bag CD/DVD in unitate astept30 de secunde si incerd sa intru in dvd si imi spune asa: introduceti un disc in unitate...am win 7