| SnYcK3rS a întrebat:

De ce mi se inchide singur pc-ul? Ati vazut cum se inchide pc-ul cand se ia lumina. Asa patesc si eu de ceva timp. Am verificat prizele, am verificat tot. L-am si reformatat. De ce imi face asa?

Funda

8 răspunsuri:
| PinkPanther a răspuns:

E posibil sa se supra incalzeasca o placa (de obicei aia video) si se inchide sau se restarteaza ca sistem de siguranta, sa nu se arda placa. Cand mai face asta deschide-l si vezi care e incinsa si mai pune un cooler undeva in zona ei.

| gogus a răspuns:

Mai mult ca sigur ai o problema cu sursa.Du-l la cineva care se pricepe sa verifice sursa.

| xToTheZx a răspuns:

Poate fi de la:
-Incarcarea cpu-lui adica a acosului procesorului de la prea multe aplicatii deschise.
-Virusi
-Prea multe programe care le pornesti o data cu pc-ul.
-Poate ti se misca placa de la RAM.

Incearca sa reistalezi sistemul de operare, daca si atunci iti face figuri atunci trebuie sa-l duci la reparat.
Bafta!

| alex310 a răspuns:

Se duce sursa

| CristinaEly a răspuns:

Hei si mie mi se intampla la laptop dar mi-a zis cineva ca ramane procesorul fara pasta se supraincalzeste sau asa cv.....eu mi-am pus laptopul pe o carte si e mai bine nu se mai incinge nici asa tare.

| Geo10 a răspuns:

Salutare...
Eu cred că ai praf pe culler-ul de pe procesor. Se supraincălzeste și se stinge. Desfăl și curățăl oleacă de praf.

| TranslucenT a răspuns:

Am si eu problema asta, am curatat coolerul si tot ce era murdar de praf, dar tot asa imi face, si mai ales cand pornesc face un zgomot, Sigur e de la sursa s-a stricat si acum se supraincalzeste indeferent ce faci

| FumezIubire a răspuns:

Schimba placa video Da-i o reformatare si iti merge LUNAwinking