| edizamfir a întrebat:

De ce nu imi mai vede memoria sau ce imi trebuie ca sa imi vada memoria cand instalez windowsul (7)
Am bootat un windows 7 pe un stick (Windows 7 SP1 AIO 11in1 x64 x86 IE9.Net 4.5 Sep10 2012) si am incercat sa reinstalez PC-ul
Am 4Gb RAM, placa de baza GIGABYTE MA77O-UD3 AM3 DDR2 1333+ 2oz, placa video nVIDIA geforce 3000 sau ceva de genu...am impresia ca e mai mare de 3000
oricum
am bagat stickul cu windows 7, a pornit (cu F12 pentru BOOT Menu), cand am intrat in partitii am dat formatare la D prima data (unde nu era sistemul) si dupa nu mi-a mai aparut nici-o partitie
am crezut ca e de la windows si am bagat pe stick (Microsoft.Windows.7.Ultimate.SP1.x86.Integrated.July.20 12.By.Maher), a intrat in instalare, insa la partitii nu imi apar
ce e de facut
acu incerc cu X17-58997.iso sa vad daca merge... daca merge va anunt
pana atunci va rog sa imi spuneti ce e de facut sau ce imi trebuie
multumesc big grin

Răspuns Câştigător
| soul2soull a răspuns:

Http://dl.paragon-software.com/free/rk_free_e.exe

tima dat si un privat vezi la mesaje aici pe TPU

5 răspunsuri:
| soul2soull a răspuns:

Schimba-i cablul de date ata e cel gri lat si sata e cel rosu mai subtire care este bagat in hardchiar langa mufa de alimentare sau schimbai mufa pune-o in alt slot (daca e sata) verifica si jumper-ul de la hard daca este pus pe primary master

| soul2soull a răspuns:

Daca nici asa nu merge intra cu paragon drive backup pe pc vezi ca sunt imagini bootabile care sunt free pe net bootezi de pe cd selectezi normal mode,
al lasi sa incarce si la urmatorul meniu selectezi paragon hard drive manager normal ar trebui sa-l vada fiindca paragonul este facut sub linux
si ai optiuni si in meniu si pe clik dreapta.

PS. daca nu vrea sa booteze in normal mode incearca safe mode (cu paragon-ul)

| edizamfir explică (pentru soul2soull):

Ce paragon drive backup imi trebuie mai exact... poti sa postyezi un link?
te rog

| soul2soull a răspuns (pentru edizamfir):

Http://dl.paragon-software.com/free/rk_free_e.exe

tima dat si un privat vezi la mesaje aici pe TPU

| soul2soull a răspuns:

Si de retinut stick-urile bootabile cu windows 7 si 8 se fac cu utilitarul facut de Microsoft special pentru asa ceva

http://www.microsoftstore.com/......vd_dwnTool

| edizamfir explică:

Tot nu merge