| untu a întrebat:

De ce nu merge teletextul pe TV SMART HISENSE conectat prin HTML la decodor pe canalele TVR 1 și pe ANTENA 1 sau pe ANTENA 3? Cum pot sa rezolv problema?

5 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

N-ai ce rezolva, mai nou NU sunt transmise semnalele de teletext prin cablu

| untu explică (pentru sierra1):

Ba da! Se transmite semnalele teletext TVR 1 si ANTENA 1, ANTENA 3 HAPPY TV prin cablu analogic si digital si prin mufa EUROSCART, dar televizorul nu are mufa EUROSCART ( are si decodorul) si a trebuit sa pun mufa HTML de la decodor la TV SMART!

| sierra1 a răspuns (pentru untu):

Mami, n-are nimic teletextul cu mufa euroscart și bla-bla-bla dar tu zi-i ce vrei, așa cum e in citatul de mai jos:

" untu: pun mufa HTML"

doar e libertate de exprimare

| sierra1 a răspuns (pentru sierra1):

Apropo: nefolositor ești tu (că acu văzui...)

| mihai69 a răspuns:

HTML e limbajul în care se scriu paginile de internet.
Mă îndoiesc că ai putea conecta un TV cu un decodor astfel...