| Maxiela a întrebat:

De ce nu-mi gasesc blogul la cautare, cum fac sa-l vad?

7 răspunsuri:
| DiannaDia a răspuns:

Scrii sus in bara adresa url a blogului! happy

| Maxiela explică (pentru DiannaDia):

Asa cum spui tu il gasesc pentru ca cautarile imi raman salvate, dar altii care cauta pentru prima data si nu stiu numele(e blog nou) atunci cum il gasesc.

| MeConstantine a răspuns:

Ce blog, ce cautare? Ce serviciu de blog?
In principal se face optimizare seo ca sa fie gasit.

| Maxiela explică (pentru MeConstantine):

Este facut cu contul de pe gmail. Am setat sa fie vizibil si vad ca are vizualizari, dar eu nu-l gasesc.

| MeConstantine a răspuns (pentru Maxiela):

Vizibil este ca este pe internet, dar mai trebuie optimizat ca chiar sa fie gasit,. De la creare dureaza cam 48 de ore pana se propaga corect sa fie gasit complet si apoi va depinde pe ce pagina in functie de informatia care o pui tu in el.

| tranzactiiforex a răspuns:

Scrie exact link-ul si o sa-l gasesti. daca nu inseamna ca e penalizat.

| carnatunfuriat a răspuns:

Buna. incearca faza cu '' ctrl si H'' si vezi la istoric. nu stiu cad de mult te-am ajutat. si eu scriu un blog. sunt la inceput. as putea vedea si eu blog-ul tau daca nu te superi? multumesc.