| mihai56 a întrebat:

De ce se taie turbina la un wolvagen 1, 9 din 2003.Nu mai are putere ai moare turbina in mers am schimbat turbina cu un an in urma si din cand in cand se tae si trebuie sa opresc motoru si dupa care il pornesc si merge,,, cate odata o perioada lunga dar nu tot deauna

2 răspunsuri:
| SasNetRomania a răspuns:

Pot fi mai multe cauze, cine stie cu adevarat este mecanicul.
trebuie vazut, asa pe net doar ne putem da cu parerea happy.
posibil sa fie computerul de bord(daca ai) sau pompa de motorina

| ronnie0908 a răspuns:

Este foarte probabil ca turbina se se fi defectat. Dar avand in vedere ca dupa ce repornesti motorul functioneaza, se poate sa mai fie si altceva. In orice caz, daca vrei sa te documentezi mai bin si sa afli cam tot ce te-ar putea interesa despre turbinele auto eu zic sa arunci un ochi pe http://www.turbineauto.ro. Gasesti acolo o multime de informatii referitoare la turbosuflante, de ce defecteaza, cum pot fi reparate etc. Si inca ceva, inainte de a trage vreo concluzie, du-te ma bine cu masina intr-un service pentru o constatare de specialitate. Vei scapa de orice griji!