| Reverse a întrebat:

De curând mi-am luat un Canon Powershot a490 cu care am făcut câteva poze în diferite condiţii de iluminare şi un film. Am primit două cd-uri la el, unul cu 2 programe ( ZoomBrowser EX şi CameraWindow ) şi unul cu instrucţiuni. Am instalat cele 2 programe cum scria în ghid şi atunci când încerc să deschid CameraWindow pentru a descărca pozele în calculator îmi arată că nu e niciun aparat conectat.
Nu pot nici să copiez pur şi simplu pozele în pc, fără a intra în CameraWindow cum fac cu telefonul pentru că pc-ul nu îmi citeşte camera.
Am mai avut problema asta cu telefonul după ce îmi reinstalase cineva Windows-ul ( se pare că uitase nişte chestii de instalat ), a venit persoana respectivă şi mi l-a făcut, dar acum face tot la fel.
So, puţin ajutor ar fi binevenit.
Mulţumesc.

1 răspuns:
| andreeacmocanu a răspuns:

Incearca sa intri in view devices and printers (search in start bar, sau in control panel), gaseste dispozitivul tau, camera, da-i troubleshoot, fix. etc. Probabil softul trebuie actualizat...