| Hell032 a întrebat:

De unde pot downdload a placa video driver pentru laptopul Acer aspire e1 571... !

4 răspunsuri:
| miTzuliK93 a răspuns:

Uite de aici: http://us.acer.com/ac/en/US/content/drivers.

Intri acolo, dai scroll pana la acele tabele dedesubtul lui "Or select my product from a list". La prima rubrica selectezi Notebook, la a doua Aspire, si a a 3-a E1-571G. Apoi selectezi putin mai jos sistemul tau de operare, si de mai jos poti descarca chiar toate driverele, ca sunt la zi.

| anonim_4396 a răspuns (pentru miTzuliK93):

Scuze,am vrut sa intru la acel link din pura curiozitate si nu e pagina disponibila.Eu zic ca si programul simdriver(numai pe asta l-am folosit cu succes as zice) si ii gaseste orice driver lipsa sau neupdatat.Are si functia de download in dreptul fiecarui driver lipsa.

| anonim_4396 a răspuns (pentru anonim_4396):

Slimdriver*

| miTzuliK93 a răspuns (pentru anonim_4396):

Linkul nu merge pentru ca i-am pus eu un punct la sfarsit. Uite ai mai jos linkul corect:

http://us.acer.com/ac/en/US/content/drivers

Urmezi fx aceeasi pasi cum ti i-am zis mai sus.

P.S.: Uneori nici programele de detectat / descarcat / instalat drivere nu sunt eficiente 100%. Cel mai bun mod cand vine vorba de drivere este s-o faci manual, si sa apelezi la program numai daca observi ca-ti lipseste un anumit driver pe care pe Google, singur, nu-l poti gasi. :P

Si eu apelez la astfel de programe, pentru ca sunt mai rapide, e singurul motiv cred, dar incerc sama lepad de ele, ca intr-o zi mi-am scos peri albi incercand sa-mi instalez niste drivere.