| BoOgGhHyY a întrebat:

De unde stiu daca un nokia e71 e original sau replica? dau funda celui mai concret raspuns

4 răspunsuri:
Apache
| Apache a răspuns:

Scoate-i bateria si uita-te in ce tara e facut!
daca e in finlanda atunci e bine! daca scrie china ...atunci e facatura!

| blondu_9020 a răspuns:

De obicei iti poti da seama dupa stelutza, apesi stelutza si daca are 6 liniutze e pe bune, daca are decat 5 e 'facatura'happy

| LoRy_7949 a răspuns:

De obicei ca sa iti po-ti da seama daca un telefon e original. are un cod. pe carcasa [ ori nre, ori litere, sau combinate ]. dk nu il are nu e happy

| alinstan68 a răspuns:

In spate daca ii scoti bateria are o serie o scrii undeva si dupa aia scrii pe tel un cod " *#92702689# si vezi ce scrie pe tel adica ce serie