| rolly3342 a întrebat:

Deci am o problema amuzanta si am nevoie de ajutor.de fiecare data cand 'scrolez' o pagina web de la rotita de la mouse, mi se restarteaza calculatorul.este o problema serioasa si e enervant.ce trebuie sa fac? am avut multi antivirusi, ar trebui sa imi schimb mouse-ul?

Răspuns Câştigător
| Andruşcă a răspuns:

Mouse-ul nu are treaba. Toate mouse-urile de pe piata transmit in acelasi mod semnalul de la rotita/click, indiferent ce mouse ai folosi tot vei avea problema.

Cel mai probabil e vreun virus. Descarca Malwarebytes Anti Malware, instaleaza-l, fa-i update si da cu el o scanare completa(NU scanare rapida sau flash). Asteapta sa termine de scanat, da "Afiseaza rezultatele" si bifeaza sa stearga tot ce a gasit. Programul e gratis si poti scana cu el de cate ori ai nevoie. Il descarci de aici:

http://download.cnet.com/......04572.html

4 răspunsuri:
| mOnAsX a răspuns:

Daaaaaa schimba-l frate. ca ii 10 lei tongue unu

| Luca74744 a răspuns:

Pai inseamna ca mousul tau nu este compatibil cu windows-ul tau sau cum a zis Andrusca

| rolly3342 explică:

Inseamna ca e doar o coincidenta, dar se intampla de fiecare data.si andrusca, am facut asta deja.cine stie...

| Mihaivassi123 a răspuns:

Eu sunt de parere ca poate PC-ul este foarte vechi si nu mai percepe ca lumea comenzile de la mous

Mai poate fi posibil sa fie de la mous...
Sa fie foarte vechi...

Poate ai o problema la sistemul unde bagi mousul in PC (adica mufa)
Poti sa bagi in alta mufa(daca mai are)
La mine are 4 mufe pentru astfel de mousuri...
Depinde de ce mouse ai

Eu am mouse cu mufa in forma de cuboid dreptunghic
am avut odata si cerc dala care iti garantez ca nu functioneaza intotdeauna perfect!