Întrebare recomandată | Naigroeg a întrebat:

Deci am un laptop si imi trebuie neaparat "middle mouse butoon" adica scrool-u si nu stiu cum sa il folosesc ma poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător
| valentingb a răspuns:

Ok,inteleg. Nu este. Fie iti cumperi un mouse, costa cam 40 de lei CU FIR, nu cumpara pe baterii, se duc dupa 3 ore de folosire, fie urmaresti sfatul care apare pe pagina asta, urmaresti pasii aia. Sper ca stii engleza, daca nu iti traduc eu sau poti folosi translate.google.com.
www.escapistmagazine.com/forums/read/18.278057-Emulate-Middle-Mouse-Button
Succes!

3 răspunsuri:
| valentingb a răspuns:

Era bine sa specifici firma producatoare. Unele au in partea laterala a trackpad-ului doua sagetute sus si jos. Dai cu degetelul intre cele doua sagetute, si pagina urca si coboara. Altele au buton in mijloc, cu 3 apasari, sus, joc si centru. Altele, ca Asus, au un soft de multitouch, ca sa tragi sus jos pagina, pui doua degetele pe trackpad si misti sus-jos.

| Naigroeg explică (pentru valentingb):

Nu imi trebuie ca sa dau in sus si in jos ci ca sa apas pe el ca la mouse-urile normale

| Naigroeg explică (pentru valentingb):

Firma e Thosiba si nu am nevoie sa dau in sus sau in jos ci sa apas pe el