| anonim_4396 a întrebat:

Deci,am un laptop TOSHIBA Satellite 450D, si am pe el un procesor AMD Sempron(tm) SI-42 2.10 GHz, 3GB Ram etc.,as vrea sa schimb procesorul si nu stiu ce tip de socket are acesta si nu stiu ce sa cumpar,daca puteti sa imi spuneti tipul de socket,sau cum pot sa aflu acest lucru, sau daca imi recomandati un procesor inlocuitor si functionabil pe tipul de socket pe care acum il am.Multumesc.

3 răspunsuri:
| AntiHero a răspuns:

Are socket AMD deci ai nevoie de un procesor de la AMD.

| Jipa95 a răspuns:

Orice procesoramd pe Socket S1 (S1g2) dar vezi ca nu se gasesc foarte usor procesoarele astea sunt cam invechite.

| Klaudiu214 a răspuns:

Prietene tu nu sti ca nu poti schimba procesoru si alte componente la laptop? + ca placa de baza procesorul care il are e pus special doar pentru accea placa de baza ca sa mearga foarte bine cu toate sursele nu poti sa ii pui tu unu asa de capu tau ne'compatibil cu alte surse care nu iti va merge 100% la frecventa care trebuie