| Mhjua a întrebat:

Deci, calculatorul meu din cand in cand se inchide singur dintr'o data, fara sa ii fac nimic, l'am reformatat dar tot degeaba, nu stiu ce sa fac, mi'e frica sa nu se stice de tot... Sfaturi, ceva?,

5 răspunsuri:
| Amrooo a răspuns:

Si mie imi facea asa, dar numai cand miscam putin unitatea.Desfa unitatea si vezi daca sunt bagate alimentarea si celalalt cablu bine in hard deoarece s-ar putea de la el sa fie.

| angel_2962 a răspuns:

Si al meu facea asa si prafu era problema :
1) In lateral are o parte care se poate deschide. Deschideo!
2) Vezi daca are praf
3) Daca are vezi sa nu aiba ceva usor care se poate desprinde
4) Ia aspiratoru sau ceva care trage prafu si curatal pe unde are praf si... gata
P.S : sa il scoti din priza si sa scoti toate cablurile din el
Sperca te-am ajutat paaa :*

| MusicIsLife a răspuns:

Si mie imi facea asa calculatorul mai demult, dar in ultima vreme nu a mai facut.Nu am aflat nici eu cauza, insa mi se parea ca atunci cand atingeam unitatea se inchidea.Incearca asta sa vezi daca asa e, iar daca da incearca sa iti pui uniatea undeva unde sa nu se miste. Daca nu e asta, si calculatorul tau continua sa se tot inchida, ar fi mai bine sa mergi la un magazin de calculatoare sa intrebi. Succes:*

| bobodanlili a răspuns:

L-ai reformatat singur? Daca e inca in garantie dul la firma de la care l-ai cumparat sau cheama un specialist sa se uite prin el la piese.Mie mi se intampla cand il lasam sa se umple de praf.

| daniela94 a răspuns:

Asa imi facea si mie.Trebuie sa il cureti de praf si sa ii schimbi Windows-ul.