| PupicelT a întrebat:

Deci dupa cum vedeti stau rau prost cu tehnologia, Problema mea este urmatoarea: cand scoteam ceva la imprimanta pe alb-negru s`a terminat cartusul. M`am dus si am luat din sertar alt cartus... l`am pus si nu merge. Cand ii dau sa scoata in continuare imi zice ceva de o eroare despre cartusul color, chiar daca eu ii dau sa scoata alb-negru. Mentionez ca atunci cand scoteam foile alea la imprimanta pe alb negru nu avea cartusu color...adica il avea acolo langa cel alb-negru dar era gol.si acum la fel. dar nu merge. Apropo, imprimanta e Canon. Cum sa fac ca sa meargaaaa ca am nevoie la scoala? sad

Răspuns Câştigător
| geo691 a răspuns:

Dai restart la Pc. Inchide imprimanta si scoateo din priza. vezi ca ai la setari ceva sa ai dai sa stearga cartusu tu o sa pui o foaie si isi face singura treaba. Scoate cartusu colosi si stergei contactele cu betisoare de ureche si alcool eu am folosit after shave sau spirt. Si nu mai cumpara cartuse sunt sticlute de cerneala cumperi una si dupa bagi in cartusi cu o injectie e mai economic si avantajos. Poate sa fie si de la soft.